no-img
سایت همیار معلم

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشاركت اولياء را در امور آموزشي ، پرورشي آموزشگاه افزايش دهم؟


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads

ادامه مطلب

PDF
دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم مشارکت اولیاء را در امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی آموزشگاه افزایش دهم؟
pdf
مهر 13, 1397
1.14 مگابایت
3000 تومن
مقاله اقدام پژوهی
اقدام پژوهی چگونه توانستم مشاركت اولياء را در امور آموزشي ، پرورشي و عمراني آموزشگاه افزايش دهم؟
سال تحصیلی 98-97
۳,۰۰۰ تومان

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم مشارکت اولیاء را در امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی آموزشگاه افزایش دهم؟


اقدام پژوهی چگونه توانستم مشارکت اولیاء را در امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی آموزشگاه افزایش دهم؟

 

 

چکیده
یکی از موضوعاتی که عوامل اجرایی مدارس با آن روبرو هستند ،تامین منابع مالی و برطرف نمودن نیازهای اولیه آموزشگاه است در. بسیاری از موارد سرانه اختصاص داده شده به مدارس جوابگوی هزینه ها نیست از. طرفی مدیر به عنوان رهبر آموزشی در مدرسه مسئول پاسخگویی به نیازها و انتظارات دانش آموزان و اولیا آنان و تسهیل کننده امر تعلیم و تربیت است و معاون اجرایی همواره باید در کنار مدیر ایفای نقش نماید و. از سوی دیگر پاسخگویی به این نیازها متضمن تامین منابع مالی است و یکی از این راه حلها تامین منابع با استفاده از مشارکت اولیا . ست یکی ازتجاربی که اینجانب در طی چند سال گذشته در سمت معاونت اجرایی کسب نمودم،در همین راستاست در. سال تحصیلی – ۱۳۹۲ ۹۳به عنوان معاون اجرایی این آموزشگاه انتخاب شدم. در ابتدای به کار بررسی وضعیت موجود مدرسه از نظر آموزشی ، پرورشی و تجهیزاتی ، وضعیت
خانواده هاو… پرداختم. در جریان بررسی موضوعات فوق به مسایل و مشکلات عدیده ای برخورد نمودم که یکی از آنها به دلیل اهمیت ، توجه بنده را جلب کرد و تصمیم گرفتم در تا خصوص حل این مشکل دست به اقداماتی بزنم. مشکل مورد نظر عدم انگیزه مشارکت وهمکاری اولیا با مدرسه بود. مدرس در ه نگاه اول نیازهای متعددی داشت که بطور مستقیم و غیر مستقیم می توانست بر فرایند تعلیم وتربیت دانش آموزان تاثیر بگذارد و لازم بود بطور حتم مورد توجه قرار گیرد. در لذا همین راستا با تکیه بر تجارب مدیریتی خود در سالهای قبل ، مشورت با همکاران و اعضا انجمن او و لیا مربیان و آموزه های مدیریت تصمیم گرفتم باتهیه فهرستی از نیازهای مدرسه،توجیه اولیاو اطلاع رسانی کامل به آنها،توجه به نظرات و راه حلهای پیشنهادی اولیا ،برگزاری جلسات منظم با انجمن اولیا و مربیان واستفاده از حرفه و تخصص اولیاو… به حل مشکل مزبور بپردازم.
با اجرای کامل راه حلهای ذکر شده توانستم در یک بازه زمانی ضمن جلب اعتماد اولیا ، میزان مشارکت فکری و مالی اولیا به را نحو چشمگیری افزایش دهم بطوریکه در حال حاضر بخش زیادی از مشکلاتی که آموزشگاه در سال قبل با آن دسته و پنجه نرم می کرد مرتفع گردیده است

مقدمه
نیاز به پیوند و تعلق و خصلت اجتماعی بودن مستلزم مشارکت در زندگی و کارهاست. انسان یک موجود اجتماعی است، در خانواده به دنیا میآید، رشد میکند با و ها انسان زندگی میکند، در اجتماع کار میکند در نهایت پس از طی مراحل رشد و کمال در زندگی اجتماعی آثاری زا خود در جامعه باقی میگذارد.

نظام اجتماعی جامعه بشری برای استمرار و توسعه نیازمند تعاون و همکاری و همدلی است. هر چه پیوند اعضای جامعه و تر صمیمی تر خیرخواهانه باشد، حرکت به سوی تعالی و تر آسان تر سریع خواهد .بود مشارکت اولیاء در فعالیتهای آموزشی و پرورشی به ما رابطه موثر با ها آن مدارس بستگی دارد. مشارکت بخشی از فرایند تعلیم و تربیت را شکل میدهد، بر نظام یاددهی- یادگیری تأثیرات قابل ملاحظهای دارد و روند آموختن را متأثر میسازد. ارتباط با مدرسه، چنان با چه ظرافت و دقت همراه باشد، به دانشآموزان کمک دکن می اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند در و فعالیتهای یادگیری تر موفق عمل نمایند به. معلم یاری میدهد با تا ویژگیهای رفتاری دانش آموزان آشناتر شود و ارتباطی مؤثر با آنها بر قرار کند به. اولیاء کمک میکند از تا عملکرد فرزندشان در مدرسه در و زمینههای آموزشی پر و ورشی بیشتر آگاه شوند به و نظام………….

 

 

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم مشارکت اولیاء را در امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی آموزشگاه افزایش دهم؟

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم مشارکت اولیاء را در امور آموزشی ، پرورشی و عمرانی آموزشگاه افزایش دهم؟

 

 

فرمت فایل pdf

قیمت :    ۳۰۰۰ تومن

نکات مهم قبل خرید :

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.موضوعات :
برچسب‌ها :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.