no-img
سایت همیار معلم

دانلود رایگان کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی - راهنمای تدریس معلم)


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads

ادامه مطلب

PDF
دانلود رایگان کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی – راهنمای تدریس معلم)
pdf
مرداد 31, 1397
1.63 مگابایت
رایگان
کتاب راهنمای معلم
کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی - راهنمای تدریس معلم)
سال تحصیلی 97-96
۰ تومان

دانلود رایگان کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی – راهنمای تدریس معلم)


کتاب رایگان راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی – راهنمای تدریس معلم)

 

حرکت، امری غریزی است و برای رشد کودک نقش محوری دارد. این نقش در زمینه های مختلف رشد همچون رشد شناختی، رشد عاطفی و نیز رشد حرکتی او حیاتی است. اگر برنامه ی راهنمای خوبی طراحی شود و به شکل صحیح در ساعت درس تربیت بدنی تدریس گردد، مسلما سهم مهمی در رشد همه جانبه ی کودکان خواهد داشت. یک برنامه ی مناسب تربیت بدنی ریشه در نیازها، علایق و سطح رشد کودکان دارد. شاید رشد همه جانبه با کامل برای افراد عادی معنای چندانی نداشته باشد، ولی کسانی که با علم رشد کودک آشنا هستند و افرادی که از تعلیم و تربیت شناخت دارند، هنگام حضور در کلاس تربیت بدنی این واقعیت را درک خواهند کرد.
حرکت برای کودکان امکان تعامل با محیط و پاسخ گویی به محرکهای اطراف خود را فراهم می آورد. با استفاده از حرکت آنها به جست وجو می پردازند، تجربه می کنند و عجایب بیشمار زندگی را کشف می نمایند . حرکت حکم وسیله ی اولیه ی جمع آوری اطلاعات را برای کودک دارد. وسیله ای که به آنها کمک می کند تا دائما با اطلاعات پیچیده تری آشنا شوند؛ به عبارت دیگر، کودک به کمک حرکت، تصورات خود را از خود و دنیای پیرامون توسعه می بخشد. بزرگسالان مفاهیم و مقاصد خود را به راحتی از طریق کلمات بیان می کنند، در حالی که کودکان از طریق حرکت بهتر می توانند منظور و مفهوم خود را عرضه کنند. معمولا والدین تلاش می نمایند که کودکانشان به سرعت دوره ی کودکی را پشت سر بگذارند و برای رسیدن به چنین هدفی، حاضرند تمامی ابزارهای آن را تأمین کنند. آنها می خواهند کودکان را به دنیای رفتاری بزرگسالان، دنیای منطق و مفاهیمی که هنوز از جهت تکاملی و رشد آمادگی پذیرش آن را ندارند، وارد کنند.
باید از این تلاش دست برداریم و اجازه دهیم که کودکانمان کودکی را به طور کامل درک کنند. مفهوم و معنای حیات، حرکت است. حرکت به معنای زندگی و زنده بودن است. بسیاری از رفتارهای آشکار و پنهان ما، ولو بسیار نامحسوس، به شکل حرکت متجلی می شوند.
شهید بزرگوار رجایی در این باره می گوید :
آن قدری که شما (معلمان ورزش می توانید در میدان ورزش بچه ها را تربیت کنید، در کلاس واقعا نمی شود آنها را تربیت کرد؛ برای این که در کلاس — من بارها گفته ام – بچه ها خودشان را جمع و جور می کنند و آدم نمی فهمد که ذات آنها چیست.»
پذیرش این مسئله که حرکت در رشد همه جانبه ی انسان ها، به عنوان افرادی با عملکرد کامل و جامع، سهم مهمی دارد، ما را در بررسی کیفیت برنامه ی تربیت بدنی به عنوان وسیله ی سودمند تربیتی یاری می کند. این وسیله از دو طریق می تواند در رسیدن به اهداف وسیع تربیتی کمک عمده ای کند:

۱- از طریق یاری رسانی به کودکان جهت آموزش چگونگی به کارگیری مفیدتر و مؤثرتر اندامشان. . ۲- از طریق یاری رسانی به آنان برای شناخت دنیای خود و آنچه در آن وجود دارد با کمک حرکت

برنامه ی تربیت بدنی در مدارس ابتدایی باید به عنوان قسمت حیاتی از برنامه ی کامل درسی مدرسه مورد نظر قرار گیرد. نباید تصور کرد که تربیت بدنی، درسی حاشیه ای یا ضمیمه است که به راحتی می توان آن را از برنامه ی مدرسه حذف نمود.
باید دانست که تربیت بدنی در مدارس ابتدایی مفهوم بازی به شکل آزاد با حکم ساعت تنفس بین دو کلاس را ندارد. کلاس درس تربیت بدنی حکم آزمایشگاهی را دارد که در طی آن، کودک با وظیفه ی مهم فراگیری حرکت و یادگیری از طریق حرکت درگیر می شود. هدف اصلی برنامه ی تربیت بدنی سرگرمی و شادی نیست . ممکن است هدف کودک شادی و سرگرمی باشد ولی معلم نباید چنین هدفی داشته باشد . شادی، تفریح و سرگرمی محصول فرعی یک برنامه ی خوب تربیت بدنی است. درست مانند تمامی برنامه های

 

دانلود کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی - راهنمای تدریس معلم)

دانلود رایگان کتاب راهنمای معلم (تربیت بدنی پایه پنجم ابتدایی – راهنمای تدریس معلم)

 

فرمت فایل pdf

قیمت :    رایگان

نکات مهم قبل خرید :

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.

۴- فایل دانلودی بصورت ورد و قابل ویرایش و آماده چاپ می باشدموضوعات :
برچسب‌ها :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.