no-img
سایت همیار معلم

دانلود مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی) - همیار معلم


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)
doc
شهریور 21, 1397
24 کیلوبایت
2000 تومن
پیشنهادات ویژه به معلمین
مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)
سال تحصیلی 97-96
۲,۰۰۰ تومان

دانلود مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)


مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)

 

 

 

 

قسمتی از متن…..

مفهوم تفریق در کلاس دوم به روش های مختلف آموزش داده می شود از جمله جمع و تفریق متناظر، مجهول یابی و آموزش به وسیله ی محور اعداد.اما کاربردی ترین و مهم ترین روشی که باید به آن توجه ویژه شود آموزش تفریق از طریق کم کردن از بسته ی ده تایی است که معمولاًبه آن کم تر توجه می شود. حتی بعضی از همکاران تفریق های این صفحه را به روش مجهول یابی آموزش می دهند!

نکته ای که در تدریس این نوع تفرق نباید نادیده گرفته شود نقش استمرار این شیوه و هماهنگی بین روش تدریس معلم در مدرسه با خانواده است. بسیاری از والدین چون با این نوع تفریق آشنایی ندارند در هنگام حل تکالیف امتدادی فرزندشان در منزل نظارتی بر شیوه ی صحیح حل این تفریق ندارند لذا آموزش های معلم در مدرسه عقیم می ماند.به همین دلیل لازم است قبل از تدریس این نوع تفریق در جلسه ی انجمن کلاسی والدین نسبت به شیوه و اهمیت این تفریق توجیه شوند تا با استمرار روش صحیح آن این نوع عملیات ملکه ی ذهن دانش آموز شود.

فراموش ننماییم که اگر دانش آموزان به طور صحیح و اصولی این درس را فرانگیرند در تفریق های ۲ و ۳ رقمی باانتقال با مشکل روبه رو خواهند شد لذا تدریس این قسمت از کتاب را نباید شتابزده انجام داد.

روش تدریس زیر یک روش تدریس نمادین جشنواره ای پر تشریفات نیست بلکه روشی قابل تعمیم در تمام کلاس هاست که من در کلاس خودم اجرا می کنم.

ارزشیابی تشخیصی این درس شاید ازارزشیابی تشخیصی هر درس دیگری در پایه دوم مهم تر باشد زیرا تا دانش آموزان تفریق های مربوط به عدد ۱۰ را یاد نگرفته باشند نمی توانند درس را عملا فراگیرند. لذا در هنگام ارزشیبابی تشخیصی باید معلم تفریق های مربوط به عدد ۱۰ را از بچه ها بپرد.( ۴ -۱۰) و (۷ -۱۰)و…

ایجاد انگیزه ی پیشنهادی:

بچه ها وقتی من هم سن شما بودم . یه روز یکی از دوستام اومد خونه مون مهمونی . مادرم بهم گفت دخترم برو از ۱۴ تیله ای که دیروز برات خریدم ۶ تاش بردار بده به دوستت . اگه فهمیدی چند تا برای خودت باقی می مونه؟ می خواستم مداد بردارم و شکلش بکشم و.. ولی مامان گفت نه بدون مداد! آخه همیشه که مداد همرات نیست .اومدم یواشکی از انگشتم استفاده کنم باز مامان سرش رو تکون داد و گفت که نه عزیزم ، تو دیگه بزرگ شدی به خاطر همین از این به بعد باید مثل آدم بزرگترها بدون استفاده از انگشت حساب کنی .

بچه ها من خجالت کشیدم احساس کردم کم آوردم ولی مامان دستی به سرم کشید و گفت : دخترم نگران نباش اتفاقا در درس بعدی ریاضی یاد می گیرید که چه جور مثل بزرگ ترها یاد بگیرید تو ذهنتون تفریق کنید. خیلی خوش حال شدم دیگه اخم نکردم و لحظه شماری می کردم که زود فردا بشه و خانم معلم بهمون یاد بده چه جوری تفریق کنیم.

بچه ها شما دوست دارید همین الان این روش رو بهتون یاد بدم ؟ پس خوب گوش کنید….

 

 

 

دانلود مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)

دانلود مقاله روش تدریس پیشنهادی مفهوم تفریق ( پایه دوم ابتدایی)

 

 

فرمت فایل word

قیمت :    ۲۰۰۰  تومن

نکات مهم قبل خرید :

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.

۴- فایل دانلودی بصورت ورد و قابل ویرایش و آماده چاپ می باشد

 موضوعات :
برچسب‌ها :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.