no-img
سایت همیار معلم

دانلود مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه | سایت همیار معلم


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads

ادامه مطلب

DOC
دانلود مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه
doc
آبان 30, 1397
364 کیلوبایت
3800 تومن
مقالات فرهنگیان
مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه
سال تحصیلی 98-97
۳,۸۰۰ تومان

دانلود مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه


مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه

 

 

 

 

 

مقدمه

در این مقاله ابتدا تدریس چندپایه تعریف شـده است. سـپس مفاهیم کلاس های چندپایه و چگونگی تدریس درس تربیت بدنی در این کلاس‌ها مرور شده و در پایان نیز برای بهبود کیفیت این درس در کلاس های چندپایه پیشنهادهایی ارائه شده است.

 «Multigrade teaching» بــه معنــی «تدریس چندپایه» دو بخش دارد و بخش اول آن از دو کلمــه “Multi” و “grade” تشــکیل شده است. اولی به معنی چند، مقدار زیادی، بسیاری و یا بیش از یک، و دومی به معنی پایه، رتبه و درجه و طبقه است. بنابراین کلاس چندپایه به کلاسی گفته می شود که دانش آموزانی بین دو تا شش پایه در آن قرار دارند و همه تحت آموزش اند. در برخی از کشورها یک معلم به طور همزمان در یک اتاق به دانش آموزان شش پایه آموزش میدهد .(.aPeO, __۱_) در کشور ایران هم گاهی یک معلم به شش پایه و یک گروه از کودکان دوره آمادگی آموزش می دهد (مرتضویزاده، . ۱۳۹۲) تدریس چندپایه روش مناسبی برای دستیابی به اهداف آموزشوپرورش برای همه محسوب میشود که غالباً در جوامع دورافتاده، کوچک و محروم اتفاق میافتد. بسیاری از معلمان در آسیا و اقیانوسیه به تدریس دانش آموزانی از یک یا چندپایه در یک کلاس مشغول هستند و بسیاری در کامبوج، چین، هند، اندونزی، فیلیپین، ویتنام و جاهای دیگر هماکنون در حال اجرای این شیوه اند .

تدریس چندپایه همیشه آسان نیست. اجرای آن، به خوبی، به این معناست که شما به کودکانی آموزش می دهید که در غیر این صورت قادر نخواهند بود به مدرسه بروند. بنابراین به آن‌ها برای کسب دانش و مهارت مورد نیاز برای آیندهای بهتر کمک می کنید. به هر حال در بسیاری از کشورها نه تنها در جنوب شرق آسیا، بلکه در بسیاری از نواحی اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا، تدریس چندپایه اولین گزینه برای مدیریت کلاس درس است (مرتضویزاده، . ۱۳۹۴)

از تدریس چندپایه به طور گستردهای در نواحی جهان که جمعیت کم دارند، استفاده می شود. معلم کلاس چندپایه در یک جلسه، دو تا شش پایه را آموزش میدهد و همزمان به کارهای اداری، آموزشی و پرورشی آنها رسیدگی میکند. کلاس تکپایه ۲۵ ساعت تدریس هفتگی دارد و هر کلاس چندپایه (متشکل از دو تا پنج یا شش پایه) نیز دارای همین تعداد ساعت هفتگی برای هر پایه است (مرتضویزاده، ۱۳۹۲  ) در حالیکه حجم محتوای کتابهای چندپایه و تک‌پایه تفاوتی ندارند، ولی هنگام تهیه برنامه های درسی دوره ابتدایی، به معلم و کلاس های چندپایه توجه نشده است به همین دلیل، در دوره های کاردانی و کارشناسی تربیت معلم، به معلمانی که برای دوره ابتدایی آموزش داده می شوند، روش تدریس تربیت بدنی آموزش داده نمی شود.

علاوه بر آن مشکلاتی چون کمبود وقت، زیاد بودن درس ها و پایه ها، کمبود تعداد دانش آموزان در هر پایه و یا کل پایه ها، ترکیب جنسی مختلف، کمبود امکانات و وسایل ورزشی، فقدان فضای مناسب برای انجام فعالیت های مربوط به این درس، و فقدان معلم متخصص در این ماده درسی سبب شده است که معلم به درس تربیت بدنی توجه کمتری داشته باشد و گاهی هم فراموش کند که درس تربیت بدنی در برنامه درسی دانش آموزان وجود دارد….

 

 

دانلود مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه

مقالات فرهنگیان آموزش تربیت بدنی در کلاس‌های چندپایه

 

 

نکات مهم قبل خرید :

قیمت : ۳۸۰۰ تومن

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.
۴- فایل دانلودی قابل ویرایش و آماده چاپ می باشد.

 

 موضوعات :
برچسب‌ها :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید