no-img
سایت همیار معلم

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشويق نمايم؟


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads

ادامه مطلب

PDF
دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم؟
pdf
مهر 11, 1397
2.25 مگابایت
3000 تومن
مقاله اقدام پژوهی
دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشويق نمايم؟
سال تحصیلی 98-97
۳,۰۰۰ تومان

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم؟


اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم؟

 

 

 

چکیده

عنوان اقدام پژوهی حاضر این است ، که چگونه توانستم میزان علاقه مندی دانش آموزان پایه ششم به را درس قرآن و فعالیت های مربوط به آن افزایش دهم؟ و هدف اصلی آن نیز افزایش میزان علاقه مندی دانش آموزان یاد شده به درس قرآن و فعالیت های مربوط به آن می باشد اما. نکته ای که اشاره به آن خالی از لطف نمی باشد ، آن است که اگر چه موضوع عن و وان اقدام پژوهی حاضر، تکراری به نظر می رسد اما ، باید اذعان نمود که گاهی از اوقات ، تکرار نه تنها زیبا و ضروری ست ، که بسیار حیاتی نیز می باشد از! آن جمله می توان به تکرار شب و روز، تکرار نمازهای پنج گانه در هر روز وغیره اشاره نمود. علاوه بر این ، آشنا نمودن کودکان با اصول و مبانی دین اسلام، به ویژه قرآن کریم ، آن در هم پایه ششم دبستان ، همواره نیازمند تکرار است. زیرا عامل » تکرار در« فرایند تدریس ، امری اجتناب ناپذیر می باشد. بدون شک ، انجام
این تحقیق از ، ابعاد گوناگون دارای اهمیت و ضرورت بسیار بوده است.

زیرا از یک سو، علاوه بر ایجاد علاقه مندی در دانشآموزان پایه ششم دبستان .………… به درس قرآن ، میزان فعالیت و مهارت آنان در روخوانی ، روان خوانی ، قرائت و حفظ آیات ، پیام و ها داستان های قرآنی را افزایش می از و داد دیگر سو، موفقیت دانشآموزان در یادگیری دیگر دروس) قرائت فارسی ، جمله نویسی ، املا و غیره را( نیز امکان پذیر می ساخت.
واژگان کلیدی : دانش آموزان – پایه ششم- قرآن – علاقه مندی

 

 

 

مقدمه

قرآن، پیام روشن الهی است که همه انسان به را ها راستی و رستگاری دعوت می کند از. صدر اسلام تا کنون، آموزش این مپیا جاودانه الهی، از مهم ترین اهداف تعلیم و تربیت در میان مسلمانان بوده است. در کشور ما نیز، به اقتضای جایگاه دین اسلام در فرهنگ مردم ایران و جایگاه ویژه قرآن در اعتقادات دینی، باید آموزش قرآن مورد توجه همگان باشد تا شرایط مساعد برای تحقق اهداف این آموزش فراهم آید از. این رو، درس قرآن در میان درس های گوناگون دوره های تحصیلی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نگاهی اجمالی به دستاورد آموزش قرآن در کشور ما نشان می دهد که این دستاورد، با نه اهمیت و جایگاه ویژه قرآن در اسلام تناسب دارد با نه و میزان علاقه و اهمیتی که تمام آحاد مردم برای قرآن کریم قایل هستند.
از این به رو دنبال توصیه و ها تأکیدات مکررمقام معظم رهبری در اعتلای آموزش قرآن در آموزش و
پرورش، تلاش های نسبتاً همه جانبه در ای فراهم آوردن زمینه های لازم برای اعتلا و تقویت آموزش قرآن آغاز . شد بدیهی است اهداف آموزش قرآن اولین و مهم ترین امری بود که باید مورد بازنگری و ملاحظه کارشناسانه قرار می گرفت بر تا اساس آن سایر اجزا و ارکان یک برنامه آموزشی مانند: اصول حاکم برآموزش قرآن، سازماندهی منطقی محتوا، روش های مناسب آموزش، تربیت معلم و ارتقای توانایی معلمان قرآن، نظام شیوه های ارزش یابی، و ویژگی و ها تولید مواد آموزشی و کمک آموزشی، تعیین و تدوین .شود
از مجموعه این امور در ادبیات برنامه ریزی درسی، به راهنمای برنامه درسی تعبیر می شود که متأسفانه درس قرآن تا پیش از چند سال اخیر، فاقد راهنمای برنامه درسی مصوب یا حتی مدونی بوده است. ارائه و….

 

 

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم؟

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم؟

 

فرمت فایل pdf

قیمت :    ۳۰۰۰ تومن

نکات مهم قبل خرید :

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.موضوعات :
برچسب‌ها :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.