no-img
سایت همیار معلم

دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان - سایت همیار معلم


سایت همیار معلم
اطلاعیه های سایت

ads ads ads ads ads ads ads ads
ارسال سريع پيام در تلگرام

ادامه مطلب

PDF
دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان
امتیاز 3.00 ( 1 رای ) دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان">
pdf
شهریور 2, 1397
2.20 مگابایت
2500 تومن
کتب آموزشی معلم
کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان
سال تحصیلی 97-96
تعداد صفحات : 138صفحه
۲,۵۰۰ تومان
۲,۵۰۰ تومان – خرید

دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان


 کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان

 

مقدمه

شمار دانش آموزانی که دچار برخی از مشکلات رفتاری یا تحصیلی هستند، قابل توجه است. آمار دانش آموزانی که دارای اختلال یادگیری به معنی خاص هستند، بین ۴ تا ۱۲ درصد گزارش شده است. بی تردید شمار افرادی که دچار برخی مشکلات یادگیری هستند به مراتب بیشتر از این می باشد. معلمان مدارس و والدین کودکان، غالبا برای حل مشکلات آنان از روش های قدیمی و گاه منسوخ کمک می گیرند که علاوه بر صرف انرژی و وقت فراوان، نه تنها حاصل چندانی به دنبال ندارد، بلکه ممکن است موجب یأس، دلمردگی، سرخوردگی و عصبیت والدین و نیز خستگی و از دست رفتن علاقهی دانش آموزان شده و نهایتا أفت تحصیلی را به دنبال داشته باشد.
زیانهای مالی ناشی از افت تحصیلی در سالهای گذشته به حدی بود که معاون وزیر آموزش و پرورش وقت، اعلام کرد که در سال تحصیلی ۷۶ تعداد ۱
، ۴۰۰ ، ۰۰۰ دانش آموز کشور مردود شده و بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به دولت وارد شده است. (نقل از روزنامه همشهری؛ مورخ ۷۷
/ ۸ / ۲۸ ص. ۱۴).

درمان اختلالات دیکته نویسی
در این میان، تنها این امید می ماند که کارشناسان علوم تربیتی، مشاوران و روان شناسان، با استفاده از اطلاعات، نظریه ها و فنون جدید به کمک دانش آموزان، معلمان و اولیا بشتابند. اما متأسفانه در تدریس غالب درسهای دانشگاهی، از جمله اختلالات یادگیری، بیشتر به طرح مباحث نظری پرداخته میشود و دانشجویان از کسب مهارت های کاربردی محروم می مانند.
توجه بیش از حد مدرسان به ریزه کاری های نظری و عدم اشتغال آنان به انجام کارهای درمانی برای افرادی که دچار اختلال یادگیری به معنی خاص و مشکل یادگیری به معنای وسیع تر هستند، یکی از علل مهم عدم کارایی فارغ التحصیلان است.
یکی از آرزوهایم این بود که در بسیاری از زمینه های آموزشی، یافته های جدید و خلاقیتها، جایگزین روشهای سنتی و کهنه شود. در سال ۱۳۶۹، این امکان توسط مدیریت و انجمن اولیا و مربیان یکی از مدارس منطقه (۴) به وجود آمد و یک اتاق مناسب با وسایل لازم در دبستان، برای درمان مشکلات یادگیری اختصاص یافت. با توجه به این که چنین اقدامی در مدارس کشور بی سابقه بود، از مدارس دیگر نیز دانش آموزانی برای درمان به آنجا معرفی می شدند. تجارب به دست آمده در آن مدرسه بسیار راضی کننده بود و منجر به ارائه ی این پیشنهاد شد تا کودکانی که قرار بود در مهرماه به مدرسه بروند، در خرداد ماه همان سال مورد ارزیابی قرار گیرند تا در صورت مشاهده هرگونه مشکلی که منجر به کاهش توانایی آنان در پیشرفت تحصیلی می شود، به اتاق کار دعوت شده، تحت درمان قرار گیرند. این نوع درمانها به وسیله ی….

 

دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان

دانلود کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی در دانش آموزان

 

فرمت فایل pdf

قیمت :    ۲۵۰۰ تومن

نکات مهم قبل خرید :

۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.

۲,۵۰۰ تومان – خرید


موضوعات :
ads ads ads ads ads ads ads ads

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.